(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

چین: شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا به ۸۰ نفر رسید

چین: شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا به ۸۰ نفر رسید

کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد شمار قربانیان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به ۸۰ نفر رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرنگار ایرانیان سبز کمیسیون ملی بهداشت چین در بیانیه‌ای جدید اعلام کرد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تاکنون 80 نفر جان خود را از دست داده‌اند و شمار مبتلایان به دو هزار و 744 نفر رسیده است.

این کمیسیون دیروز یکشنبه اعلام کرد که توانایی انتقال ویروس کرونا در حال تقویت شدن است.

ما شیائووی وزیر کمیسیون ملی بهداشت چین، در یک نشست خبری گفته بود آگاهی مقامات درباره این ویروس جدید محدود است و آنها درباره خطرات ناشی از جهش این نوع ویروس اطلاعی ندارند.

گفته می‌شود منشأ این ویروس در فروشگاه غذای دریایی شهر ووهان چین در اواخر سال گذشته میلادی شناسایی شد و به شهرهای بزرگ چین مانند پکن و شانگهای گسترش یافته است. آمریکا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، پاکستان، فرانسه و کانادا کشورهایی هستند که موارد ابتلا در آنها گزارش شده‌ است.

دولت چین برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، رفت‌وآمد به 15 شهر و روستا در دست‌کم دو استان مرکزی این کشور را تعلیق کرده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه به این ترتیب 30 میلیون نفر از شهروندان این کشور عملاً در «قرنطینه» قرار گرفته‌اند.

پیش از این مقام‌های چین روز پنجشنبه برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس جدید کرونا رفت‌وآمدها به شهر ووهان را به‌حالت تعلیق در آورده بودند. شهر ووهان 11 میلیون نفر جمعیت دارد.


 

تعداد بازدید صفحه : 28